2 Aralık 2022 Cuma 08:12:19

BAŞKAN ŞAYİR, ''HEM GELİR ARTTIRDIK HEM DE TASARRUF YAPTIK''

Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk!


BAŞKAN ŞAYİR, ''HEM GELİR ARTTIRDIK HEM DE TASARRUF YAPTIK''
103 Görüntüleme

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantıda 2 yıllık hizmet sürecini anlattı. Toplantıya Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Sıkıntılı süreçte 54 projeyle vatandaşlarının karşısında çıkmanın gururunu yaşadığını ifade eden Şayir, yapımına devam edilen 25 proje ve yapımına başlanacak olan 22 projeden de söz eden Başkan Şayir, 2 yılda 215 Milyon TL’lik yatırım için aşk ile çalıştıklarını söyledi. 

GÖNÜL BELEDİYECELİĞİ İLE

Diliskelesi sahil projesi birinci etabı tamamlandı. Eğitimi her zaman ön planda tuttuk. Gönül belediyeciliği şiarıyla, 10 bin öğrenciye tablet dağıttık. Kimseye ayrım yapmasına bu katkısı sunduk. Diliskelesi Kapalı Halı Saha’mızın inşaat çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Gelir gelmez cadde ve aydınlatma işlerine girdik. Dilovası hak ettiği caddeleri görmeye başladı. Millet bahçesi içinde yer alana tahsisini yaptığımız GEBKİM Anaokulu, GEBKİM OSB tarafından inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı. Bu projelerin Türkiye geneline yayılacağına inanıyorum. Mimar Sinan Mahallesi’nde anaokulu projesini bitirerek hizmete sunduk. Diliskelesi’nde yine bir anaokulu bitirerek hayata geçirdik. Bölgemizde eksik olan tüm sorunları ilgili kurumlara aktardık. Hiçbir zaman “bu belediyenin işi değil” demedik.

900’ÜN ÜZERİNDE VATANDAŞ ÖZEL SEKTÖRDE İŞ BAŞI YAPTI

Eynarca(Doğu) Kavşağı Bağlantı Yolu açıldı. Büyükşehir belediyemize çok teşekkür ediyorum. Aile danışmanlık merkezimizi kurduk. Arkadaşlarımız sahadalar, herkese gereken desteği veriyoruz. Kariyer ve istihdam Merkezi ile doğru iletişim kurarak sanayicilerimiz ile koordineli bir çalışma

gerçekleştirdik. 900’ün üzerinde birçok vatandaşımız bu sayede özel sektörde iş başı yaptı. Ekmeğimi paylaşıyorum projesiyle vatandaşlarımıza güzel bir hizmet sunduk. Sokak hayvanlarımızı hiçbir zaman unutmadık. Sedaş hizmet birimi oluşturarak vatandaşlarımıza kolaylık sağladık. İ

İMAR SORUNU OLMAYAN BİR DİLOVASI

Devam eden projelerini sıralayan Başkan Şayir şu ifadeleri kullandı: Tavşancıl tarihi evler restorasyonunda önemli adımlar attık. Bakanlığımız ve büyükşehirin desteğiyle 63 tarihi evin restorasyonunu tamamlayacağız. 52 milyon olarak ön görülen, Dilovası’nın tamamına hitap edecek olan Millet Bahçesi projesine yakında kazmayı vuracağız. Kapalı semt pazarında kazma vuruldu. Önümüzdeki sene hizmete girecek. İlçemizin kronikleşen İmar sorunu lokal olarak planlanmakta ve bölge bölge çalışmalar devam ediyor. Vatandaşlarımızın tapusunu dağıtıyoruz. İmar sorunu olmayan bir Dilovası için önemli adımlar attık. 12 mahalleye 12 park yapacağız. Köseler mahallesinde 915 toplu konut tamamlandı. Proje bittiğinde bu sayı 15 bine tamamlanacak. Tır parkı projesi yakın sürede tamamlanacak.

HEM GELİR ARTTIRDIK HEM DE TASARRUF YAPTIK

Tepecik kent mesire alanında sona gelindi. Yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. 4 milyon kaynakla Tavşancıl yüzme havuzunda temel atıldı. Kültür Sanat ve Eğitim Faali-Yetleri’ne önem vermeye devam ediyoruz. Sıfır atık projemiz ile okullarda öğrencilerimize eğitimler veriyoruz. Dilovası Eğitim Vakfı ile üniversite öğrencilerimize burs veriyoruz. Seyyar yüzme havuzumuz ile 3 adet portatif yüzme havuzu temin edildi. Tapu tahsislerimiz devam ediyor. İlçemizdeki kütüphanelerin sayısını arttırıyoruz. Her okulumuza kütüphane yaptık. İlçemiz genelinde 7 bin ton asfalt serimi yaptık. Altyapı çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Biten projelerimizin bedeli 90 Milyon TL. Devam eden projelerimizin maliyeti 145 Milyon TL. Hem gelir arttırıcı adımlar, hem de tasarruf yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.

Yorumlar:

Yorup Yap


Şunlar da hoşunuza gidebilir